ثبت آگهی رایگان
ثبت آگهی رایگان
نقش تبلیغات در جذب مشتری

نقش تبلیغات در جذب مشتری

نقش تبلیغات در جذب مشتری

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که تبلیغات چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟
پاسخ:
این روش باعث رشد کسب و کار می شود.

در دنیای امروز تاثیر تبلیغات در کسب و کارهای مختلف مشخص می شود و تبلیغ کنندگان از این طریق به مزایای بسیاری دست یافته اند. همانطور که می دانید این تاثیر را می توان در افزایش فروش، جذب مشتری و بسیاری موارد دیگر مشاهده کرد.
با kushann.com در این مقاله همراه باشید.
اجرای یک تبلیغ می تواند هزینه های بالایی برای یک کسب و کار داشته باشد، اما می تواند در افزایش فروش و جذب مشتری موثر باشد. علاوه بر این، می تواند به حساب شما پول خرج شده را به طور مکرر برگرداند.
علاوه بر تاثیر تبلیغات در جذب مشتری و افزایش درآمد کسب و کار، مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

تبلیغات برای کسب و کار چه می کند؟

همانطور که می دانید تبلیغات تاثیر زیادی بر بسیاری از مشاغل دارد. به طور کلی تبلیغات سه هدف اصلی دارد:
• اطلاعات (مخاطبان را در مورد محصولات و خدمات شما آگاه می کند)
• متقاعد کردن (متقاعد کردن مشتریان بالقوه برای استفاده از خدمات و محصولات شما)
• یادآوری (به کاربران اطلاع می دهد که کسب و کار شما چه خدمات یا محصولاتی ارائه می دهد)
می توانید از این روش برای پایان دادن به تصورات قدیمی یا منفی در مورد کسب و کار خود استفاده کنید. همچنین محصولات یا خدمات برند شما را برای افراد بیشتری قابل مشاهده می کند. این امر مستقیماً بر افزایش تعداد مشتریان تأثیر می گذارد.
موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که ممکن است از جمله موارد فوق باشد. اما مهمتر از همه، تبلیغات به رشد و موفقیت کسب و کار کمک می کند.
به عنوان مثال، در پایان سال 2000، گوگل تصمیم گرفت خدمات جدیدی را به انواع شرکت ها ارائه دهد. در اکتبر 2020، این شرکت توانست پلت فرم گوگل ادز (ادوردز سابق) را معرفی کند که تغییرات عمده ای را در بازاریابی آنلاین ایجاد کرد. از این مرحله به بعد، کسب و کارهای آنلاین می توانند به جستجوگران پول پرداخت کنند تا در موتور جستجوی گوگل نمایش داده شوند.

سرویس تبلیغات گوگل یکی از مواردی است که می تواند به رشد کسب و کار کمک کند. موارد دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر موفقیت یک برند تأثیر بگذارد.
به عنوان مثال، می توانید از طریق بیلبوردهای نصب شده در خیابان، آگاهی مشتریان بالقوه را در مورد خدمات و محصولات خود افزایش دهید.


تاثیر تبلیغات بر کسب و کارهای کوچک

بیایید در مورد تأثیر تبلیغات بر مشاغل کوچک صحبت کنیم. این تأثیر ممکن است بسته به صنعت عملیات متفاوت باشد. اما به طور کلی در مورد اینکه چگونه تبلیغات به کسب و کار کمک می کند صحبت می کنیم.
در زیرمزیت تبلیغات برای مشاغل کوچک آورده شده است.


1. افزایش تعداد بازدیدکنندگان تجاری
تبلیغات در فضاهای مختلف مانند روزنامه، تلویزیون، بیلبورد، رادیو، شبکه های اجتماعی و … می تواند بازدیدکنندگان تجاری را افزایش دهد.
کسب و کار نوپای شما ممکن است بودجه کافی برای اجرای کمپین های تبلیغاتی نداشته باشد. ما استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز را توصیه می کنیم که با هزینه کم قابل پیاده سازی و بازدهی بالایی هستند.

ارائه خدمات و محصولات جدید

استفاده از روش های مختلف تبلیغاتی بهترین راه برای ارائه محصولات و خدمات جدید برند می باشد. با این کار توجه کاربران را به خود جلب کرده و مشتریان قبلی خود را برای استفاده از آنها آگاه خواهید کرد.
تبلیغات در شبکه های اجتماعی می تواند یکی از گزینه های مناسب برای این شغل باشد.


2. تغییرات و بهبودهای محصول یا خدمات را برجسته کنید
اگر کسب و کار شما محصول یا خدماتی دارد که از قبل در دسترس است، تبلیغات می تواند پیشرفت ها و تغییرات آن را به اطلاع عموم برساند.
با این کار می توانید فروش خود را افزایش دهید.


3. ترافیک وب سایت را افزایش دهید
بر کسی پوشیده نیست که تبلیغات آنلاین می تواند ترافیک وب سایت را به طور چشمگیری افزایش دهد. تاثیر تبلیغات در افزایش بازدید بسیار زیاد است و اهداف شرکت های تبلیغاتی مختلف دستیابی به این هدف است. می توانید مهمترین صفحات خود را در قالب تبلیغات به کاربران نشان دهید تا کاربران را متقاعد کنید که از کسب و کار شما خرید کنند.


4. آگاهی از برند را افزایش دهید
تأثیر تبلیغات در ذهن مصرف کنندگان به حدی است که وقتی مجبور به استفاده از خدمات یا محصولی می شوند، آگهی مربوطه را به یاد می آورند. به ویژه برای مشاغل خدماتی؛ اما به طور کلی، هر کسب و کاری می تواند از آن بهره مند شود.


5. آگهی فروش و پیشنهادات ویژه
برای هر کسب و کار خرده فروشی، تبلیغات می تواند آگاهی از فروش یا پیشنهادات ویژه را افزایش دهد. در این فرآیند، شانس زیادی برای جذب مشتریان جدید وجود خواهد داشت.


6 .فروش آنلاین فوری
برای مشاغل تجارت الکترونیک، تبلیغات می تواند به فروش آنلاین فوری منجر شود. به عنوان مثال، تبلیغات کلیکی گوگل کاربر را در سریع ترین زمان ممکن به صفحه خرید محصول یا خدمات مورد نظر هدایت می کند.


7.جستجوگران محلی را جذب کنید
کسب‌وکارهای محلی می‌توانند مکان خود را در Google Maps علامت‌گذاری کنند تا در جستجوهای اطراف نشان داده شوند. اینگونه است که رستوران ها، مغازه ها و سایر مشاغل مشتریان خود را به مناطق مجاور جذب می کنند. می توانید این کار را از طریق Google برای کسب و کار من انجام دهید.


احتمالاً جستجوهایی را دیده اید که به نتایج محلی ختم شده اند. این عناصر می توانند با جستجوهای دیگر متفاوت باشند و به توسعه کسب و کار در شرایط مختلف کمک کنند. با استفاده از خدمات گوگل، می توانید کسب و کار خود را در مکان های محلی تبلیغ کنید.


روش های تبلیغاتی مهم برای جذب مشتری

1- باعث مشارکت و همکاری مخاطبان شود.
2- باید پاسخ عاطفی را برانگیزد.
3- مخاطب را کنجکاو کند.
4- مخاطب را غافلگیر کند.
5- اطلاعات بدیهی را منتقل کند.

گاهی اوقات لازم است خارج از فردیت محصولات و دسته بندی که در آن قرار می گیرد، تبلیغ شود. تبلیغات باید محتوای داخلی داشته باشد تا همه را جذب کند. در نتیجه تاثیر زیادی در افزایش آگاهی مشتریان دارد. تبلیغات چیزی است که از طریق آن مشتریان از نوآوری های شرکت ها مطلع می شوند. اگرچه تبلیغات تأثیر بسزایی در افزایش فروش یک محصول دارد، اما ارزیابی تأثیر آن آسان نیست.
امید است با بررسی مقاله بالا با تاثیر تبلیغات و اهمیت بالای آن آشنا شده باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *