ثبت آگهی رایگان

وام مسکن

وبلاگ , اقتصاد

۱۱ مرداد ۱۴۰۱
ثبت آگهی رایگان
وام مسکن

وام مسکن

وام مسکن

قبل از تغییر وضعیت اقتصادی در سال گذشته، وام مسکن کمک بزرگی برای خرید مسکن محسوب می شد. زوج ها و همچنین افراد مجرد می توانند با این ایده که وام مسکن حدود 50 درصد از هزینه خانه مورد نظر آنها را پوشش می دهد، به خرید خانه فکر کنند. با افزایش قابل توجه قیمت مسکن، این درصد در حال کاهش است و در حال حاضر می تواند به 30 درصد و بیشتر برسد.

انواع وام مسکن

وام مسکن به صورت اختصاصی از بانک مسکن قابل دریافت است اما سایر بانک ها نیز مجاز به ارائه این تسهیلات هستند. بانک مسکن این وام را به دو صورت رهن اول و وام اوراق قرضه بازپرداخت می کند.
نوع اول، یعنی اولین وام مسکن به کسانی تعلق می گیرد که برای اولین بار از تسهیلات وام مسکن استفاده می کنند. شرایط وام خرید خانه اولی به این صورت است که البته متقاضیان باید ابتدا در بانک مسکن سپرده گذاری کنند.
دومین نوع تسهیلاتی که می توانید از بانک مسکن دریافت کنید، وام اوراق است. متقاضیان این وام معمولا افرادی هستند که پس انداز کافی ندارند و یا خودشان نمی توانند سپرده جدیدی افتتاح کنند و 12 ماه در صف منتظر می مانند.

شرایط اخذ وام مسکن

برخی از شرایط اخذ وام مسکن مشابه سایر وام ها می باشد. برای دریافت وام مسکن، باید 18 سال سن داشته باشید و میزان درآمد خالص شما در فیش حقوقی شما باید به اندازه ای باشد که بانک تضمین کند که شما توانایی پرداخت را دارید.
برخی از شرایط دریافت وام مسکن در طول زمان تغییر کرده است، مانند اینکه در حال حاضر تنها افرادی می توانند با افتتاح سپرده برای دریافت وام مسکن اقدام کنند که قبلا به هیچ وجه اقدام به این کار نکرده اند. در واقع سپرده فقط برای وام اول است و کسانی که می خواهند برای بار دوم یا بیشتر از این وام استفاده کنند حتما باید با خرید اوراق نسبت به دریافت وام مسکن اقدام کنند.
یکی دیگر از شرایط دریافت وام مسکن این است که کمتر از ۱۵ سال از تاریخ صدور مجوز برای خانه ای که متقاضی برای خرید انتخاب کرده است گذشته باشد و ارزش ریالی ملک باید معادل ۸۰ درصد مبلغ وام باشد.

مدارک لازم جهت اخذ وام مسکن

لیست مدارکی که برای دریافت وام مسکن نیاز دارید به شرح زیر است:
1- کارت حساب اوراق تقدیمی
2- اصل و کپی مبایعه نامه/ به همراه کد رهگیری
3- اصل و کپی صفحات سند (در اسناد دفترچه تهیه کپی از صفحه اول ترجمه ها در صورت خالی بودن الزامی است. ضمناً سند شما نباید در رهن باشد)
4- اصل و کپی سند رسمی (در صورت نوساز بودن ملک ارائه سند تقسیم به جای سند الزامی است)
5- اصل و کپی مصوبه جلسه تفکیک (در صورت تعلق سند مال آپارتمان لازم نیست)
6- اصل و کپی کلیه پروانه های ساختمانی (اعم از تخریب و نوسازی، تغییر نقشه و … که همگی از شهرداری قابل دریافت است)
7- اصل و کپی ملک خریداری شده/با کد پستی
8- اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی خریدار یا فروشنده یا فروشنده
9- اصل و کپی وکالتنامه فروش به همراه صفحات شناسنامه موکل و اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه وکیل (در صورت فروش ملک توسط وکیل)
10- سوابق استخدامی داوطلب برای سایت
11- افتتاح حساب اعتباری به نام خریدار
نکته: در مورد نهم یادداشتی در مورد حضور وکیل آمده بود که باید از آن اطلاع داشته باشید. خریدار یا خریداران باید برای تهیه وسایل خود به دفتر مراجعه کنند و در روز تشکیل پرونده نمی توانند وکیل بگیرند. در واقع حضور فروشنده و خریدار هنگام تشکیل پرونده الزامی است.

اوراق قرضه مسکن؛ راه سریع برای دریافت وام مسکن

اوراق وام مسکن به شما این امکان را می دهد که در صورت عدم فرصت برای واریز سپرده برای دریافت وام مسکن و نیاز به پول نقد فوری برای خرید خانه، فوراً وام مسکن دریافت کنید. دفترچه خرید در هنگام خرید خانه و وام مسکن که به اوراق تسه نیز معروف است، اوراق هستند که با خرید آنها در واقع حق ترجیح خانه را خریداری می کنید و می توانید بدون انتظار وام خود را دریافت کنید.
ارزش هر برگ از این اوراق مسکن 500 هزار تومان است و قیمت هر برگه روزانه تغییر می کند که معمولا بین 8 تا 10 درصد ارزش آن است.

افزایش سقف وام مسکن از محل اوراق جدید

شورای پول و اعتبار مصوب کرد وام مسکن قابل دریافت از محل خرید این اوراق برای زوجین تهرانی تا 200 میلیون تومان قابل افزایش است که جزئیات آن در صفحه اوراق مسکن بانک مسکن قابل مشاهده است. . همچنین وام جعاله (نوسازی مسکن) به 40 میلیون تومان افزایش یافت که اوراق آن نیز قابل خرید است.
مبلغ وام مسکن از محل اوراق در شهرهای مرکز استان و جمعیت بالای 200 هزار نفر برای زوجین 160 میلیون تومان و در سایر شهرها 120 میلیون تومان است.
اوراق مسکن بانک مسکن در فرابورس منتشر می شود و از کارگزاران بورس و شعب بانک مسکن قابل خرید است.

خوب است بدانید

• با پرداخت این تسهیلات ملک خریداری شده در رهن بانک قرار می گیرد.
• امکان پرداخت تسهیلات رهن برای هر ملک غیرمنقول یک فرد وجود دارد.
• ملک مسکونی خریداری شده باید دارای کیفیت خوب، مقرون به صرفه، خرید و فروش آسان، بلامنازع (اهدا یا شخص ثالث هیچ ادعایی نسبت به ملک نداشته باشد)، در محدوده شهرداری ها و دارای تکمیل معتبر باشد. تاریخ.
• میزان تسهیلات پرداختی با توجه به توانایی پرداخت مشتری تعیین می شود.
• نرخ سود تسهیلات مذکور مطابق نرخ های اعلامی بانک مرکزی می باشد.

منتظر هجوم مشتریان به سمت کسب‌وکارتان باشید!
تنها کافی است آگهی‌تان را به صورت رایگان در سایت ما ثبت کنید تا سیلی از مشتریان واقعی ناب و درجه یک به سمت کسب‌وکار شما سرازیر شوند، اگر مدت‌هاست به فکر ایجاد یک تغییر ناب و حرفه‌ای در روند کاری‌تان هستید و می‌خواهید کالای بیشتری بفروشید یا به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید شک نکنید که ثبت آگهی رایگان در گوگل، برای شما یک انتخاب ایده آل است.

پیشنهاد می‌شود اگر تصمیم جدی جهت ایجاد یک معجزه در روال کسب‌وکارتان را دارید و به دنبال رشد موشکی در دنیای بیزینس هستید، زمان را از دست ندهید و همین حالا برای ثبت آگهی رایگان در گوگل با کمک کوشان، اقدام کنید، برای رسیدن به رویاهای بزرگ‌تان در دنیای بیزینس، هیچ‌وقت دیر نیست، همین حالا تا دیر نشده اقدام کنید و اولین آگهی اینترنت خودتان را منتشر کنید.

امروزه اکثر کسب‌وکارها نیاز به انتشار آگهی موثر جهت دیده شدن توسط کاربران خود در سطح اینترنت را دارا هستند، تیم ما در تلاش است تا یک تجربه انتشار آگهی رایگان فوق العاده را به شما عزیزان هدیه بدهد، اگر شما نیز به دیده شده توسط مشتریان هدف‌تان نیاز دارید و به دنبال یک پلتفرم ریگان جهت انتشار آگهی هستید ما در خدمت شما هستیم.

تنها کافی است یک‌بار خدمات انتشار آگهی رایگان را در کوشان تجربه کنید، تا عاشق کیفیت و بازخورد این خدمات شوید، برای چشیدن لذت یک انتشار آگهی رایگان فوق حرفه‌ای درجه یک، روی کمک ما حساب باز کنید!

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *