ثبت آگهی رایگان
ثبت آگهی رایگان
ویزای استارت آپ کانادا چیست

ویزای استارت آپ کانادا چیست

ویزای استارت آپ کانادا چیست ؟؟؟

در این مقاله در کوشان به بررسی ویزای استارت آپ کانادا می پردازیم. به عنوان یک روش مطمئن، هزینه اقامت دائم در کانادا را پرداخت کنید. ویزای استارت آپ یکی از بهترین و جدیدترین روش هایی است که اداره مهاجرت کانادا برای جذب صاحبان مشاغل و حمایت از طرح ها و ایده های جدید برای راه اندازی کسب و کار در کانادا ارائه کرده است. برای اینکه بدانید ویزای استارتاپ کانادا چیست، چه شرایطی برای دریافت آن باید داشته باشید، مدارک مورد نیاز و هزینه ویزای استارت آپ کانادا، کافیست تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

با ویزای استارتاپ به کانادا مهاجرت کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، برنامه استارت آپ کانادا یکی از بهترین راه ها برای اخذ اقامت دائم کانادا است. در واقع استارتاپ یک کسب و کار جدید است که معمولا در حوزه فناوری فعالیت می کند. در چند سال اخیر سازمان مهاجرت کانادا به منظور تشویق صاحبان مشاغل به مهاجرت به این کشور، روش ویزای استارت آپ کانادا را معرفی کرد تا صاحبان ایده ها و طرح های جدید و کارآفرینان خلاق بتوانند در این کشور سرمایه گذاری کنند.

مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادا

• نوشتن یک ایده و طرح خلاقانه و جدید
• ارائه ایده مکتوب به یکی از شرکت های معتبر (صندوق های سرمایه گذاری کارآفرینی، فرشتگان سرمایه گذاری و مرکز رشد استارت آپی)
• تایید پروژه از یکی از شرکت های معتبر ذکر شده (تقریبا پس از طی این مراحل و تایید ایده صاحب پروژه، فرآیند ویزای استارت آپ کانادا شکل می گیرد.)
• درخواست اقامت دائم کانادا (در صورتی که این مراحل توسط مشاوران مجرب و معتبر انجام شود، اقامت بین 12 تا 16 ماه به دست خواهد آمد.)

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

برای اخذ اقامت استارت کانادا باید شرایط زیر را در نظر بگیرید:
یکی از پیش نیازها تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه (در تمامی زمینه های نوشتاری، گفتاری و شنیداری) و کسب نمره حداقل معادل CLB 5 می باشد.
در واقع برای گرفتن ویزای استارت کانادا باید در یکی از 2 آزمون زبان انگلیسی موسسات معتبر (CELPIP G-Test و IELTS) و یا یکی از 2 آزمون زبان فرانسه (TEF کانادا و TCF کانادا) شرکت کرد. و امتیاز را در فرم درخواست ارسال کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اگر حداقل امتیاز را کسب نکنید درخواست شما لغو خواهد شد.

یکی دیگر از الزامات ویزای استارت آپ کانادا، داشتن سرمایه اولیه است، زیرا دولت کانادا برای افرادی که قصد اقامت با ویزای راه اندازی کانادا را دارند، بودجه مالی در نظر نمی گیرد.
در واقع، اگر قصد دریافت ویزای استارتاپ کانادا را دارید، بهتر است تقریباً سرمایه اولیه (به مدت 6 ماه) برای پشتیبانی از زندگی خود داشته باشید. (همچنین لازم به ذکر است که میزان این سرمایه بر اساس تعداد اعضای هر خانوار تعیین می شود و هر سال این میزان تغییر می کند).
لازم به ذکر است که داشتن سرمایه اولیه به معنای سرمایه گذاری در کانادا نیست. چرا که یک ایده خلاقانه و فعالیت درست، موفقیت روش مهاجرت استارت آپی را تضمین می کند.
در نهایت یکی از مهم ترین شرایط ویزای استارتاپ کانادا اثبات کسب و کار و جلب اعتماد یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

آیا اقامت استارت آپ کانادایی دائمی است یا موقت؟

در صورت اخذ ویزای استارت آپ کانادا در ابتدا به مدت شش ماه ویزای کار کانادا را در اختیار شما قرار دهند و پس از شش ماه اقامت دائم برای شما و خانواده شما تضمین می شود .

چگونه می توانیم واجد شرایط ویزای کار کانادا برای کسب و کار نوپا باشیم؟

به عنوان فردی که واجد شرایط دریافت ویزای کار برای برنامه استارتاپ هستید، برای شروع کار در این کشور باید هم شرایط ورود به کانادا و هم شرایط برنامه استارتاپ کانادا را داشته باشید.

در چه صورت اعضای خانواده می توانند متقاضی را در مدت اقامت 6 ماهه در ویزای کار اولیه همراهی کنند؟

دریافت‌کنندگان اجازه کار استارت‌آپ که اقامت موقت در کانادا دارند، می‌توانند در صورت درخواست برای اجازه کار و تحصیل، همسر و فرزندان خود را با خود به کانادا بیاورند.

شرایط اخذ مجوز کار از طریق برنامه استارت آپ کانادا چیست؟

داشتن یک کسب و کار قابل قبول، دعوت نامه برای پذیرش توسط یک سازمان حامی در کانادا، دانش زبان (انگلیسی یا فرانسوی) و پول کافی برای زندگی در این کشور برای مجوز کار برنامه استارت آپ کانادا مورد نیاز است.
البته لازم به ذکر است که صاحب پلن باید در این مدت شش ماهه تا اخذ اقامت کانادا روی ایده استارتاپی خود تمرکز کند در غیر این صورت اقامت دائم تعلق نمی گیرد.
علاوه بر این سازمان مهاجرت اعلام می کند که در صورت شکست طرح و ایده ریسک عدم تشکیل شرکت استارت آپ را می پذیرد و تحت هیچ شرایطی اقامت اخذ شده را برای شما و خانواده لغو نمی کند.

شرایط و مراحل اخذ ویزای استارت آپ

این برنامه به افرادی توصیه می شود که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و می خواهند یک استارتاپ و کسب و کار جدید راه اندازی کنند که می تواند در سطح جهانی در این کشور گسترش یابد. راه اندازی کسب و کار در کشوری که هیچ سابقه و تجربه ای ندارید غیرممکن به نظر می رسد، اما بهتر است بدانید که کانادا تمام ریسک ها و مشکلات را در کار این کارآفرینان در نظر می گیرد و اگر در این راه اندازی شکست خوردید، اقامت شما را باطل نمی کند و می توانید با خیال راحت در زمینه دیگری کار کنید.
شرایطی که برای دریافت این ویزا باید داشته باشید عبارتند از:
1- ایجاد کسب و کار در کانادا که حداقل 10 درصد سهام آن را در اختیار دارد.
تمامی بنیانگذاران این کسب و کار باید حداقل 50 درصد از سهام آن را در اختیار داشته باشند و همچنین حداکثر پنج نفر می توانند برای راه اندازی کسب و کار درخواست ویزا دهند.
2- اخذ پشتیبانی نامه از یکی از سازمان های پذیرفته شده در برنامه استارت آپ ویزای کانادا.
3- دارا بودن مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسوی) معادل آیلتس 5
4- داشتن حداقل حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی (12669 دلار کانادا برای یک نفر – 19390 دلار کانادا برای 3 نفر)
به عبارت دیگر، دریافت ویزای استارتاپ کانادا شامل دو بخش است:
1- دریافت نامه پشتیبانی از موسسات پذیرفته شده در برنامه ویزای استارت
2- درخواست اقامت برای راه اندازی کسب و کار نوپا در کانادا
در ویزای استارت آپ کانادا می توانید به طور همزمان برای خود و اعضای خانواده خود اقامت دائم دریافت کنید و این اقامت به موفقیت ایده کسب و کار بستگی ندارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *